Dél-Alföldi Régió bemutatása

Gazdaság

Közlekedés

Informatika

Turizmus

Dél-Alföldi Régió bemutatása | Gazdaság | Közlekedés | Informatika | Turizmus  

Informatika

1997-ig a régióban a telekommunikációra a dinamikus mennyiségi növekedés volt jellemző. Ezt azóta a minőségi és szolgáltatási alapú fejlődés váltotta fel, ezzel együtt csökkent a mobiltelefonok helyettesítő szerepe. A hálózatok digitalizáltsága kb. 75 %-os.
A meglévő informatikai hálózat minősége és kiépítettsége átlagban jó. Az internetes adatforgalom közvetítésébe a kábeltévék bevonása lehet alternatíva, a kábeltelevíziós hálózat a települések kb. 35%-át érinti. Az információs társadalom megalapozásában a lakosság fogadókészsége is kulcstényező. Ennek alakításában az oktatás, Suli-Net hálózat és a teleházak kapnak jelentős szerepet.
Az információs társadalom kialakulása Magyarország számára is a fejlett világhoz való kapcsolódás nagy lehetőségét jelenti, amennyiben időben és határozott akciókkal veszünk részt a folyamatok alakításában. A Dél-alföldi régióban az operatív programok megvalósítása és a tényleges projektek kidolgozása érdekében a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Tanács megszervezte az Intelligens Régió Programcentrumot, mely a régió informatikai fejlesztési elképzeléseihez kíván egységes keretrendszert biztosítani. A programcentrumokban tömörülő különböző szervezetek reprezentálják a teljes régiót, illetve azokat a területeket, melyeket kapcsolati hálónak nevezünk.