Adózás, helyi adók

Államigazgatás

Állatbarát

Állattartás

Balaton

Befektetés

Belföld

Bemutatjuk

Bér, jövedelem

Beruházás

Biztosítás

Borturisztika, borturizmus

Cégek, vállalkozások hírei

Cégvilág

Centrum Párt

Civil hírek

Család

Egészségügy / szociális intézmények

Egyesület

Egyházak

Elektronikus ügyintézés

Elemzések, tanulmányok

Életmód

Energiagazdálkodás

Építési ügyek

Építőipar

Érdekességek

Értékpapír forgalmazás

Események

EU

EU információk

EU pályázatok

e-ügyintézés

Felhívás

Felmérések

Fiatal Baloldal

Fiatalok

Fidelitas

Fidesz

FKGP

Foglalkozás egészségügy

Foglalkoztatás

Fogyasztóvédelem

Gasztronómia

Gazdasági hírek

Gazdaságpolitika

Gyermek és ifjúsági ügyek

Gyermeknevelés

Hazai sport

Helyi önkormányzat

Helytörténet

Honvédség

Humán

Idegenforgalmi információ

Információ

Informatika

Informatika és távközlés

Ingatlan

Innen-onnan

Innováció

Interjú

Internet / multimédia

Intézményfenntartás

Irodalom

Jegyzet

Jótékonyság

Karácsonyi ünnepségek

Karrier

Katasztrófavédelem

KDNP

Képviselők

Képviselők hírei

képviselő-testület

Kézilabda

Kiállítások, konferenciák

Kistelepülések

Kistérségek

Kitüntetés

Koncert

Konferencia

Kormányrendeletek

Kormányzati hírek

Kosárlabda

Költségvetés

Könyvismertető

Környezetvédelem

Közbeszerzés

Közbiztonság

Közérdekű információk

Közgyűlés

Közlekedés

Közlekedési információk

Közműépítés

Közműépítés és szolgáltatás

Köztársasági elnök

Közvélemény

Közvélemény-kutatás

Kulturális programok

Labdarúgás

Magyar foci

MDF

MIÉP

Miniszterelnök

Minisztériumok

MSZP

Munkaerő

Munkáspárt

Műszaki Tudományok

Nemzeti Fejlesztési Terv

Nemzetiségi ügyek

Nemzetközi sport

Nyelvoktatás

Nyugdíjasoknak

Nyugdíjpénztár

Oktatás

Olimpia

Orvosi Tudományok

Önkormányzati választás

Pályázatok

Parlament

Párthírek

Pedagógia

Pénzügyek

Piackutatás

Polgári védelem

Politika, közélet

Portré

Regionális programok

Rendezvény

Rendőrségi hírek

Sajtó

Sakk

Sport / fittness / szabadidő

Sportrendezvény

Szabadidő

SZDSZ

Szociálpolitika

Társadalom

Távközlés

Terrorizmus

T-Kisebbségek

Történelem

Törvény, rendelet, szabályozás

Tudomány

Tudományos hírek

Tudósítás

Turizmus

Utazás

Ünnepségek

Vagyongazdálkodás

Vagyonkezelés

Vállalkozásfejlesztés

Vallás

Vélemények

Vendéglátás

Vízszolgáltatás


TURISZTIKAI DESZTINÁCIÓ MENEDZSMENT SZAKMAI NAP

Az Önkormányzati Minisztérium Turisztikai Szakállamtitkársága május 22-én Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM) szakmai napot tartott. A rendezvényen tájékoztatást adtak a magyarországi TDM szervezeti rendszer kiépítéséhez szükséges egységes alapelvekről, célokról, a kialakítást elősegítő, tervezett pályázatokról, valamint a gyakorlati megvalósítás lépéseiről azon szervezetek, testületek vezetői részére, amelyek valamilyen formában érintettek az előkészítésben, a megvalósításban, vagy a fenntartható működtetésben.


A program részeként először Dr. Gyenesei István önkormányzati miniszter és Dr. Kovács Miklós turisztikai szakállamtitkár köszöntötte a résztvevőket, majd Mányai Roland, az ÖM Turisztikai Főosztályának vezetője prezentáció keretében ismertette a TDM rendszer fejlesztési elveit, illetve céljait. A TDM szervezeti rendszer kialakítását ösztönző pályázatokról Horkay Nándor, a VÁTI Területi Tervezési és Értékelési Iroda igazgatója tartott előadást, valamint a résztvevők megismerkedhettek a TDM alapítás lépéseivel, továbbá a települési, illetve térségi szintű szervezetek gyakorlati tapasztalataival Szalóki Jenő, a Nyugat-Dunántúli Regionális Idegenforgalmi Bizottság tagjától.


A rendezvényre meghívót kaptak az Önkormányzati Minisztérium vezetői, illetve érintett munkatársai, az Országos Idegenforgalmi Bizottság tagjai, a Regionális Fejlesztési Tanácsok, illetve a Regionális Fejlesztési Ügynökségek elnökei, a Magyar Turizmus Zrt. vezetői és érintett munkatársai, a Regionális Idegenforgalmi Bizottságok elnökei és a TDM-mel foglalkozó munkatársaik, valamint a Regionális Marketing Igazgatóságok igazgatói és TDM-mel foglalkozó munkatársaik is.

A TDM rendszer felállítása mérföldkő lesz a turisztikai intézményrendszer átalakításában. A folyamat eredményeként ugyanis olyan turisztikai desztináció-menedzsment szervezeteket, illetve a térségi turisztikai szereplőket összekapcsoló hálózatokat alakítanak ki, melyek alulról felfelé építkezve, az önkormányzat, a turizmusban érdekelt vállalkozások, a lakosság, valamint szakmai és civil szervezetek önkéntességén alapuló egységként működnek, és a marketingen, illetve az információszolgáltatáson túl a termékfejlesztés és az adott térség összes turisztikával kapcsolatos szakmai és menedzsmentfeladatait ellátják. Kezdetben egy régióban 20-30 helyi, 3-5 térségi és egy regionális TDM szervezetet lehetne létrehozni.

TDM célokra 2007. és 2013. között 13,07 milliárd forint áll rendelkezésre a regionális akciótervekben. Nyár végén jelennek meg a helyi, illetve térségi desztinációs menedzsment rendszer felállítását célzó pályázatok. A kézikönyv és az érdeklődők munkáját segítő oktatási anyag elkészült, jelenleg az informatikai rendszerre vonatkozó szakmai ajánlás kidolgozása zajlik. Hamarosan elérhető lesz az ún. e-learning program, mely interneten keresztül, interaktív módon ad tájékoztatást az érdeklődőknek. A pályázatok a Balatont kivéve kétfordulósak lesznek, 80-85 százalékos támogatási intenzitással lehet számolni, a helyi szervezet felállításához 15-40, a térségi szervezethez 45-60 millió forintra lehet majd pályázni.

Cél, hogy a pályázat ösztönözze az alulról jövő turisztikai kezdeményezéseket és megteremtse az egységes hazai TDM rendszer működéséhez szükséges szakmai és fejlesztési keretfeltételeket.

A létrejövő TDM szervezetek tevékenységén keresztül a turisztikai célterületeket érintő alábbi legfontosabb feladatcsoportok koordinált, hatékony és eredményes ellátására lesz mód:

  • Turisztikai tervezés, termék- és vonzerőfejlesztés, projektmenedzsment (pl. minőség-és szolgáltatásfejlesztés, innováció).
  • Turisztikai információszolgáltatási, informatikai, foglalási-értékesítési és CRM rendszer kialakítása és működtetése.
  • Marketing és kommunikációs kampányok tervezése (összehangolása, együttműködés) és gyakorlati megvalósítása (a régió turisztikai szereplői a turisztikai termékek fejlesztésével és piacra juttatásával kapcsolatos feladatainak ellátására egységes, összehangolt rendszert alakítsanak ki helyi és területi szinten).
  • Turisztikai adatszolgáltatás, kutatás és monitoring-rendszer működtetése.
  • Emberi erőforrás-fejlesztés: képzések, továbbképzési programok, szakmai tanulmányutak, konferenciák, szakmai találkozók szervezése, szemléletformálás.
  • Menedzsment és egyéb adminisztratív feladatok biztosítása.
  • A turisztikai szereplők tevékenységeinek összehangolása, a költségek csökkentése és működésük hatékonyságának növelése érdekében (partnerség és hálózatmenedzsment).


A szakemberek szerint a TDM szervezetek létrejötte az utóbbi évek legjelentősebb változását fogja jelenteni a magyarországi  turizmus szervezeti életében, ami egyben jelentős szemléletváltást is magával hoz.

Publikálta
null