Dr. Seregély István egri érsek magánjellegű megbeszélésen a hivatalában fogadta dr. Szekeres Imre országgyűlési képviselőt (képünkön), a Magyar Szocialista Párt elnökhelyettesét. Az 1950-ben Szolnokon született politikus az MSZP alapító tagja. Négy évvel ezelőtt a Jász-Nagykun-Szolnok megyei listán választották országgyűlési képviselővé.
A találkozó, amelyet tárgyilagos és kölcsönösen őszinte légkör jellemzett, az MSZP elnökhelyettese kezdeményezésére jött létre – tájékoztat a portálunkhoz eljuttatott sajtóközlemény. Megvitatták az épített nemzeti kulturális örökségen belül az egyházi építmények helyzetét, és Szekeres Imre kezdeményezésére külön kitértek a Jászapáti Kisboldogasszony Plébániatemplom felújítási munkáira. A megbeszélésen több fontos társadalompolitikai témakört érintettek. Egyetértettek abban, hogy a Magyar Katolikus Egyház és az állam viszonyának hosszútávon kiszámítható rendezésében kiemelkedő szerepet tölt be a Horn-kormány idején a Magyar Köztársaság és az Apostoli Szentszék között létrejött részleges megállapodás.
Közösen méltatták a közelmúltban boldoggá avatott Batthyány-Srattmann László herceg szociális és karitatív tevékenységét, akinek ma ünnepli a katolikus világegyház az emléknapját. Az egri érsek változatlanul sürgette egy széleskörű társadalmi, gazdasági szociálpolitika megvalósítását. Kifejtették, hogy mind a Magyar Katolikus Egyház, mind pedig a Magyar Szocialista Párt számára kiemelt fontosságú társadalompolitikai kérdés a szegénység elleni küzdelem, a társadalmon belüli esélyegyenlőség. Különösen fontosnak tartják az önhibájukon kívül nehéz helyzetbe kerültek szociális támogatását, a jövő generációjának tudásközpontú oktatását és az emberi együttélés és erkölcs évszázados szabályaira épülő nevelését, valamint a nemzeti kultúra és hagyományok ápolását. Mindketten egyetértettek abban, hogy a társadalom szereplői, így az egyházak és a politikai pártok, illetve azok vezetői között a folyamatos párbeszéd nem csak lehetséges, hanem szükséges is.
Fotó: www.mszp.hu
|